تاریخ: ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۰

اخبار مناطق، ۱۰ هزار گل لاله در منطقه ۲ تهران شکوفا شد

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری مطقه ۲ تهران اعلام کرد:‌ بیش از ۱۰هزار پیاز گل لاله که اواخر سال گذشته در میادین و بوستان های سطح منطقه ۲ کاشته شده بود با آغاز فصل بهار شکفته شد.به گزارش داروگ نیوز به نقل از ایرنا از اعلام روز یکشنبه شهرداری منطقه ۲، “علی اکبر کریمی پور” با بیان اینکه ایجاد فضایی رنگین و پرنشاط همزمان با بهار ۱۴۰۰ از اولویت های مدیریت شهری منطقه بود، گفت: در همین راستا همزمان با اجرای طرح استقبال از بهار، بیش از ۱۰ هزار پیاز لاله دارای رنگها و اشکال متنوع در میادین و بوستان های منطقه  کاشته شد که با روییدن آنها فضاهای سبز منطقه  چهره ای دیدنی و زیبا پیدا کرد.

وی اظهار داشت: کاشت پیازهای لاله در رنگ بندی های متفاوت و زیبا انتخاب و اجرا شده تا شهروندان هم زمان با فرا رسیدن بهار شاهد شکفتن هزاران لاله باشند.

کریمی پور گفت: به منظور افزایش نشاط فضای شهری و آراستگی بصری و در راستای اجرای عملیات زیباسازی مناظر شهری، ۳۰ نقطه از بزرگراه ها و بوستان های منطقه با کاشت رنگ های مختلف از گل های فصلی بنفشه، میناچمنی و شب بو فرش شد.

وی خاطرنشان کرد: عمر گل های لاله تا اواخر اردیبهشت ماه خواهد بود و پس از آن گل های فصلی جایگزین لاله ها می شوند.

اخبار مناطق، ۱۰ هزار گل لاله در منطقه ۲ تهران شکوفا
شد

گام های عملیاتی برای قطع زنجیره کرونا برداشته می شود

شهردار منطقه ۵ از گام های عملیاتی برای قطع زنجیره کرونا خبر داد و افزود: با توجه به گسترش شیوع بیماری کرونا اقداماتی فوری در سطح منطقه برای جلوگیری از زنجیره ابتلا به این بیماری صورت گرفته که برگزاری ملاقات مردمی غیرحضوری، اطلاع رسانی به شهروندان و واکسیناسیون پاکبانان از آن جمله است.

محمود کلهری با بیان اینکه با توجه به گسترش شیوع بیماری کرونا تمهیداتی در سطح منطقه برای جلوگیری از زنجیره ابتلا به این بیماری صورت گرفته است به مرحله اول واکسیناسیون پاکبانان اشاره کرد و افزود: سال گذشته از ستاد مبارزه با کرونا برای واکسیناسیون پاکبانان منطقه ۵ در مقابل بیماری کرونا درخواست دادیم که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته اولین مرحله از واکسیناسیون پاکبانان منطقه ۵ هفته گذشته صورت گرفت.

وی افزود: با همکاری مرکز بهداشت شمال غرب (دانشگاه علوم پزشکی ایران) ۲۰۰ نفر از پاکبانان منطقه ۵ برای واکسیناسیون در مقابل بیماری کرونا به مرکز شهید کاظمیان اعزام شدند.

شهردار منطقه ۵ اذعان داشت: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته ۲۰۰ نفر از پاکبان هایی که با زباله های عفونی سر و کار داشته، به بیماری خاص دچار بوده یا در سنین پر خطر قرار داشتند مورد واکسیناسیون قرار گرفتند.

وی به واکسیناسیون حدود هزار پاکبان در منطقه ۵ اشاره کرد و افزود: پس از واکسیناسیون ۲۰۰ نفر ابتدایی، بر اساس اولویت در آینده به سایر پاکبانان نیز واکسن تزریق خواهد شد.

رئیس ستاد پیشگیری از بحران منطقه ۵ همچنین با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه کرونا در این منطقه گفت: جلسه اضطراری ستاد کرونای منطقه پنج تهران برگزار و مقرر شد که تمامی کارکنان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، زدن‌ماسک و حفظ فاصله اجتماعی اهتمامی جدی داشته باشند.

وی افزود: در این جلسه همچنین مقرر شد معاونت خدمات شهری طبق ابلاغیه به شهرداران نواحی دستور دهد تمامی کارگران خدمات شهری با ماسک و دستکش در محل کار خود حاضر شده در غیر این صورت طبق ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.

کلهری یکی دیگر از مصوبات این جلسه را پوشش اخبار مربوط به کرونا، واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط ستاد اطلاع رسانی کرونا در فضاهای خبری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بنا به تصمیم ستاد مقابله با کرونا از روز شنبه تعطیلی ۱۰ روزه در پایتخت اعمال شده است، تاکید کرد: تعطیلی بازارهای محلی که با توجه به تجمع مردم می تواند یکی از عوامل شیوع این بیماری باشد برنامه ریزی شد تا انشاالله به کاهش زنجیره ابتلا به این بیماری کمک شود.

کلهری با اعلام این خبر که شنبه بازار شهران تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود، اذعان داشت: برای جلوگیری از تجمع مردم و پیشگیری از شیوع ویروس کووید۱۹ مسیرهای منتهی به شنبه بازار واقع در محله شهران شمالی مسدود شد.

اخبار مناطق، ۱۰ هزار گل لاله در منطقه ۲ تهران شکوفا
شد

اکران تور گردشگردی مجازی از موزه برج آزادی

با توجه به شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان، اداره روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ نسبت به اکران تور گردشگردی مجازی با محوریت فضای داخلی برج آزادی اقدام کرد.

در فاز اول پروژه فضای بیرونی میدان آزادی و در فاز دوم از فضای داخلی و قسمت های موزه برج با تولید محتوایی به صورت ۳بعدی و ۳۶۰درجه، امکان بازدید شهروندان از میدان و برج آزادی به عنوان نماد مدرنیته پایتخت به نمایش در آمده است.

همچنین بازدید به صورت ۳۶۰ درجه با قابلیت بزرگ نمایی و حرکت در تمام فضاهای داخل برج آزادی از جمله؛ طبقات و معماری، سالن ایران شناسی، تالار موزه، تالار آیینه، راهرو اقوام و سالن سینما از موارد دیدنی موزه برج آزادی است.

روابط عمومی منطقه ۹ قصد دارد تا در فازهای بعدی، دیگر اماکن دیدنی از جمله؛ بوستان المهدی(عج)، پارک آموزش ترافیک، آستان مقدس امام زادگان عبدالله و زید، مرکز فناوری های هوشمند شهری و اندیشه سرای دکتر قریب را به صورت مجازی به نمایش بگذارد.

اخبار مناطق، ۱۰ هزار گل لاله در منطقه ۲ تهران شکوفا
شد

جایگزینی بیش از ۷ کیلومتر گاردریل در بزرگراه آزادگان با نیوجرسی

شهردار منطقه ۱۹ تهران اعلام کرد: طرح جمع آوری گاردریل های وسط بزرگراه آزادگان و جایگزینی با نیوجرسی در محدوده منطقه ۱۹ آغاز شد.

علی توکلی با اشاره به اجرای این طرح در راستای افزایش ایمنی این محور مواصلاتی پرتردد و کاهش تصادفات ترافیکی در آن گفت: این اقدام همچنین اهمیت زیادی در کاهش سرقت ها و هزینه های نگهداشت تجهیزات ترافیکی دارد.

به گفته وی حفاظ های بتونی (نیوجرسی) قابلیت زیادی در کنترل خودروهایی دارند که هنگام تردد از مسیر منحرف می شوند، ضمن اینکه هزینه نگهداشت آن ها نیز در مقایسه با گاردریل پایین تر است.

توکلی با بیان اینکه این طرح از پل آیت اله سعیدی تا پل شهید رجایی به طول ۷ کیلومتر اجرا خواهد شد افزود: فاز اول  این اقدام در محور غرب به شرق بزرگراه آزادگان به طول ۵/۳ کیلومتر در حال اجرا بوده و فاز بعدی این طرح نیز در مسیر شرق به غرب آزادگان انجام می شود.

شهردار منطقه ۱۹ در تشریح دیگر اقدامات صورت گرفته برای افزایش ایمنی بزرگراه های منطقه و نگهداشت شهر بیان کرد: در همین راستا طی روزهای اخیر ۴۰ کاشن تانک، ۱۰۰ مانع استوانه ای و نزدیک به ۴۰ تابلوی ترافیکی نصب و بیش از ۱۵۰ عدد گاردریل نیز در محورهای بزرگراهی منطقه نصب و ترمیم شده است.

اخبار مناطق، ۱۰ هزار گل لاله در منطقه ۲ تهران شکوفا
شد

قیام و فردوسی در صف خیابان کامل

شهردار منطقه ۱۲ گفت: پس از راه‌اندازی خیابان کامل در بلوار قیام به عنوان نخستین خیابان کامل در منطقه ۱۲، خیابان فردوسی نیز به این منظور در دستور کار قرار گرفت.

علی‌محمد سعادتی، ضمن اعلام این خبر گفت: مدیران شهری در تهران چند سالی است با اتخاذ خط مشی مناسب به ایجاد خیابان‌های کامل به عنوان یک سیاست شهری به منظور برون‌رفت از مشکلات ناشی از تقاضای بالای تردد در سطح شهر توجه ویژه‌ای دارند.

وی افزود: بلوار قیام در منطقه ۱۲ از جمله اولین معابر شهری تهران است که مراحل اخذ مصوبات لازم برای احداث خیابان کامل را در سنوات گذشته دریافت کرده و با توجه به بافت مسکونی شامل مسیر رفت و برگشت برای عبور خودروها و خطوط حمل و نقل عمومی (تاکسی و اتوبوس)، تعریض پیاده‌روها در طرفین معبر، همچنین مسیر سبزی در میانه بلوار برای عبور عابران پیاده و شهروندان دوچرخه‌سوار، برای استفاده به عنوان خیابان کامل طراحی شده است.

شهردار قلب طهران با یادآوری اینکه در دور جدیدی از اقدامات دستورالعملی از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در سال گذشته، همه مناطق ۲۲ گانه، باید نسبت به امکان‌سنجی معابر برای تبدیل به خیابان کامل اقدام می‌کردند، بیان کرد: به همین منظور و طی مطالعات صورت‌گرفته، خیابان فردوسی در منطقه ۱۲ در نظر گرفته شد که این خیابان یکی از معدود معابری است که پس از غربالگری اولیه، در فهرست بلند ۳۶ معبر سطح شهر تهران به طول ۶۲ کیلومتر به منظور اجرای خیابان کامل جای گرفت.

وی ضمن اشاره به این نکته که خیابان فردوسی پس از بازطراحی صورت‌گرفته با توجه به دستورالعمل‌ها به معبری مناسب برای تردد همه کاربران آن شامل عابران پیاده، دوچرخه‌سواران، اتوبوس و سایر خودروها تبدیل خواهد شد، ادامه داد: با توجه به وجود دو ایستگاه پرتقاضای خطوط مترو شامل ایستگاه میدان امام خمینی (ره) و میدان فردوسی، امکان تردد با همه شیوه(مد) های حمل‌ونقلی در این معبر برای شهروندان فراهم است.

طرح خیابان کامل در بلوار قیام، هم‌زمان با افتتاح ایستگاه متروی میدان قیام در ۱۴ اسفندماه سال گذشته در منطقه ۱۲ به بهره‌برداری رسید. در برنامه‌ریزی حمل‌ونقل و ترافیک شهری، خیابان کامل به معابری گفته می‌شود که به منظور ایجاد دسترسی امن، جذاب و راحت برای همه کاربران شامل عابران پیاده، دوچرخه‌سواران، خودروها و وسایل حمل‌ونقل عمومی طراحی و احداث شوند. بر اساس استراتژی حاکم بر ایجاد «خیابان کامل»، حداکثر شیوه(مد) حمل‌ونقلی بر اساس رده عملکردی هر معبر در آن به منظور رفاه حال شهروندان تأمین می‌شود. موافقان این استراتژی، عقیده دارند که پیروی از این خط‌مشی، ‌ منافعی از جمله بهبود امنیت، کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل (شامل آلودگی، زمان سفر و …)، ارائه راه‌حل‌های جایگزین برای خودروهای شخصی، تشویق کاربران به حفظ سلامت از طریق پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، ایجاد حس مکان و بهبود کارکردهای اجتماعی را برای شهرها در پی خواهد داشت.

اخبار مناطق، ۱۰ هزار گل لاله در منطقه ۲ تهران شکوفا
شد

آراستگی و نماسازی مساجد و مدارس شمال شرق تهران در بهار ۱۴۰۰

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از آراستگی و زیباسازی بیش از ۱۲۰ مسجد و مدرسه در طرح استقبال از بهار ۱۴۰۰ و در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

حمیدرضا فرخی با اعلام این خبر گفت: در بهار ۱۴۰۰ و با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان مانند سال های گذشته باهدف مهیا ساختن مسجد برای حضور مردم و شهروندان شمال شرق تهران در این اماکن مذهبی و معنوی رسیدگی و نماسازی به بیش از ۱۲۰ مسجد منطقه در حال اجراست.

وی اضافه کرد: در این عملیات به علت شیوع ویروس کرونا علاوه بر آراسته کردن و نظافت مساجد به ضدعفونی این مکان های مذهبی نیز رسیدگی شد.

فرخی در ادامه گفت: در ادامه این عملیات از آنجا  که مدارس شهر تعطیل بوده از این فرصت استفاده شد و رسیدگی به مدارس نیز در سال جدید در حال انجام است.

معاون خدمات شهری منطقه ۴ گفت: در این راستا نماسازی، سیمانکاری و رنگ آمیزی مدرسه دولتی امام جواد(ع) در محلات آسیب پذیر منطقه یکی از اقدامات انجام گرفته در این زمینه است.

فرخی افزود: شستشوی نما و معبر و تمامی در و پنجره های مساجد از جمله مسجد الزهرا (ع) و نیز رسیدگی ویژه به سازه پرتابل مساجد از اقدامات انجام گرفته در این عملیات است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید