تاریخ: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰

دستور جهانگیری برای تسریع در راه اندازی و تجهیز بیمارستان الغدیر پردیس

فرماندار شهرستان پردیس اعلام کرد: «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور، برای تسریع در تجهیز و راه اندازی بیمارستان الغدیر در شهرستان پردیس دستور داده است.«عبدالعظیم رضایی» روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: در پی بازدید هفته گذشته «مهدی علیخانی» معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی معاون اول رئیس جمهور از شهرستان پردیس و بررسی وضعیت بیمارستان خیرساز الغدیر در شهر بومهن، جهانگیری دستور انجام اقدامات لازم را در این خصوص صادر کرد.

وی گفت: طی بازدید مذکور از بیمارستان الغدیر، وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان پردیس و نیاز مبرم شهروندان به خدمات بیمارستان دولتی به صورت کامل تشریح شد و دستور تامین اعتبار و تجهیزبیمارستان به رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داده شد.

فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به وضعیت ساختمان بیمارستان الغدیر که توسط خیران ساخته شده، اظهار داشت: بنای بیمارستان در ۲۴ هزار و پانصد متر مربع، شامل پنج طبقه و ظرفیت ۱۶۰ تختخواب در حال احداث است و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی تا کنون داشته است.

رضایی ادامه داد: فرآیند واگذاری بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران هم انجام شده است و امکان بهره ‌برداری از فاز یک بیمارستان شامل بخشهای اورژانس، درمانگاه های تخصصی، داروخانه، آزمایشگاه و رادیولوژی در صورت تامین اعتبار وجود دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری‌های انجام شده و دستور مساعد معاون اول رئیس جمهور، راه اندازی فاز نخست بیمارستان خیرساز الغدیر در اسرع وقت انجام و شهروندان از خدمات این بیمارستان بهره مند شوند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید